8 تا از نمونه سوالات آزمون دولینگو (duolingo)-با توضیح کامل

۲۱ می ۲۰۲۰ ۳۰۱ دیدگاه

سلام. من رعنا آذری زاد هستم و در این مقاله می خوام یه آزمون بین المللی جدید رو بهتون معرفی کنم. اسم این آزمون دولینگو (Duolingo test) هست. اخیرا به خاطر شرایط کرونایی که پیش اومده خیلی از مراکز به صورت محدود امتحان آیلتس رو برگزار می کنند و برخی از کشورها از جمله ایران فعلا برگزار نخواهند کرد.

در حال حاضر این آزمون به صورت صددرصد آنلاین هر زمان و هر جا قابل برگزاری هست. بسیاری از دانشگاه های کانادایی، اروپایی و آمریکایی نتیجه این تست رو به جای آزمون آیلتس آکادمیک قبول می کنند (بیشتر از 500 دانشگاه و کالج در جهان). شما می تونید در منزل خودتون و با کامپیوتر شخصی خودتون این امتحان رو پاس کنید.

کل مهارت ها در کمتر از یک ساعت تست خواهند شد و نتیجه آزمون هم خیلی زود می آد. هزینه آزمون هم برای هر بار چهل و نه دلار هست. هم از طریق دوستانتان که حساب دلاری دارند و هم سایت هایی مانند شریف ویزا یا تهران پیمنت می تونید پرداخت کنید.  بعد از پرداخت قسمت start test براتون فعال می شه.

 

مقررات آزمون دولینگو

با توجه با آنلاین بودن این آزمون، تمام توجه شما باید :

-به دوربین وب کم باشه و به اطراف نگاه نکنید.

-کسی نباید در داخل اتاق باشه و اتاق باید کاملا ساکت باشه.

-هیچگونه کاغذ و خودکار و یا موبایلی نباید دم دست شما باشه.

-از دوربین و هیچ گونه وسیله برای رکورد کردن آزمون نباید استفاده کنید.

-هدفون نباید داشته باشید، گوش ها نباید پوشیده باشند.

-صورتتون باید واضح باشه و نور اتاق هم کافی باشه.

-وب کم باید از ابتدا تا انتها روشن باشه.

-برای شرکت در آزمون حتما با مرورگرهای chrome  و یا opera وارد سایت بشید.

-در برخی از موارد که دوستان مشکل بالا آمدن سایت داشتند با استفاده از فیل*تر*شکن حل شده. ولی در کل مشکلی در این خصوص نباید وجود داشته باشه.

 

 

قبل از آزمون دولینگو

وارد سایت https://englishtest.duolingo.com  بشید و در قسمت institution چک کنید ببینید که آیا دانشگاه مد نظر شما در لیست تست دولینگو هست یا نه. حتی می تونید اول لیست رو چک کنید و ببینید چه دانشگاه هایی در لیست هستند و با اون ها مکاتبه کنید تا پذیرش بگیرید. البته نمره مورد قبول در هر دانشگاهی متفاوت هست که باید در وب سایتشون چک بشه. و یا اینکه مستقیما با زدن این لینک لیست موسسات رو چک کنید.

حداکثر نمره این آزمون 160 هست که اکثر دانشگاه ها نمره 115 تا 130 مد نظرشون هست. در نظر داشته باشید که سرعت تایپ خوبی باید داشته باشید و زمان محدودی دارید. پاسپورتتون کنارتون باشه چون ابتدای آزمون باید کنار صورتتون و جلوی دوربین بگیرید.

حتما در نظر داشته باشید که این امتحان به صورت موقتی جایگزین آیلتس هست. بعضی از دانشگاه ها فقط برای ترم جاری با این آزمون پذیرش میدن. پس قبل از هر اقدامی با دانشگاه مورد نظرتون مکاتبه کنید و مطمئن بشید که آیا در حال حاضر با این آزمون پذیرش دارند یا خیر.

 

Practice test

در سایت Duolingo این امکان وجود داره که شما تست آزمایشی دولینگو رو بدید تا با سوالات آشنا بشید. البته این تست آزمایشی فقط یک ربع طول می کشه. هم زمان و هم تعداد سوالاتش از آزمون اصلی کمتر هست. میزان دشواری آزمون اصلی هم بیشتر هست. اکثرا تخمین نمره ای که این امتحان آزمایشی بهتون می ده ممکن هست حدود ده تا پانزده نمره از نتیجه آزمون اصلی بیشتر یا حتی کمتر باشه. تاکید می کنم که اصلا به نمره تست آزمایشیتون بسنده نکنید. بیشتر سعی کنید که روی شناخت نوع سوالات و زمان بندی و افزایش سرعت خودتون تمرکز کنید.
تست سمپل رو می تونید هر تعداد بار که می خواین بدون هزینه انجام بدید.

 

آشنایی با سوالات آزمون دولینگو

حالا یکی یکی با انواع تست ها، نحوه زدنشون و برخی نکات آشنا می شیم.

1.کامل کردن کلمات (C-test)

C-test-آزمون دولینگو

تو این سوال (C-test) کمتر از سه دقیقه وقت دارید که با حروف مناسب کلمه بسازید. سرعت عمل شما خیلی مهم هست. کلماتی که باید بسازید واژگان پیچیده ای نیستند.
پس اگر از ابتدای متن با دقت بخونید به راحتی از پسش بر می آید.

 

2-تست لیسنینگ و dictation

dictation-آزمون دولینگو

در این سوال هم نزدیک به یک دقیقه وقت دارید که جمله ای که می شنوید رو تایپ کنید. سه بار فرصت دارید که روی عکس بلندگو بزنید و جمله رو بشنوید. اصولا از ساختارهایی مانند must have pp و یا منفی آن در جمله استفاده می شه که کمی درکش رو سخت تر کنه.

 

3- تست Real word

yes-no-آزمون دولینگو

 

اینجا باید کلماتی که واقعا یه کلمه انگلیسی هستند رو روش کلیک کنید. کنار هم قرار گرفتن چند حرف انگلیسی لزوما یک کلمه انگلیسی نمی سازه.
داشتن سطح واژگان خوب و سرعت عمل  بسیار مهم هست.

 

4- تست لیسنینگ Real word

yes-no-آزمون دولینگو

 

این سوال هم مانند سوال قبل فقط به صورت لیسنینگ هست.
اما باید یکی یکی کلمات رو بشنوید و تیک کلمه ای که انگلیسی هست رو بزنید.

 

5-تست Elicited Imitation

آزمون دولینگو-Elicited-Imitation

در این سوال عکسی روی صفحه نمایش می آد که سه ثانیه وقت دارید بگید چی هست. مشخصا باید با جملاتی مثل  It is a…. یا  There is a ….in the picture، رو به کار ببرید. فقط سه ثانیه فرصت دارید. پس باید سریع تشخیص بدید و جمله رو بگید.
تصاویر اصولا ساده هستند و باز هم سرعت عمل شما مهم هست.

 

6- تست describe an image

describe-image-آزمون دولینگو

حدود سی ثانیه وقت دارید که یک یا چند جمله در مورد عکسی که می بینید بنویسید. ابتدا بهتره لوکیشن رو بگید و بعد در مورد جزيیات تصویر توضیح بدید.

…… I suppose  می تونه شروع خوبی باشه برای نوشتن در مورد جزئیات.

چون بیشتر باید حدس بزنید که داره چه اتفاقی توی عکس می افته. اگر سرعت تایپ بالایی دارید حتی می تونید در مورد اینکه عکس احتمالا در کدوم کشور و توسط چه کسی گرفته شده هم بنویسید.

 

7- تست تلفظ جمله

آزمون دولینگو- تلفظ

اینجا هم باید جمله ای که می شنوید رو بخونید و ریکورد کنید. نزدیک به پانزده ثانیه وقت دارید.
روی تلفظتون و اینتونیشن دقت کنید.

 

8- تست رایتینگ

رایتینگ-آزمون-دولینگو

در این بخش رایتینگ شما تست می‌شه و پنج دقیقه وقت دارید که پنجاه کلمه درمورد سوال مطرح شده بنویسید.
سعی کنید:

با یک مقدمه خیلی کوتاه شروع کنید.
بعد مرحله به مرحله جزئیات رو بنویسید.
و اینکه جزئیات مکانی و زمانی رو در مورد موضوع توضیح بدید.
اگر تونستید یه جمله به عنوان جمع بندی هم بنویسید.

 

9-اسپیکینگ مشابه پارت دو آیلتس

مورد دیگه ای هم که مطرح میشه باز یه موضوع هست که این بار به جای نوشتن باید سه دقیقه در موردش حرف بزنید. صد در صد مثل هر امتحان دیگه ای در این امتحان هم داشتن واژگانی غنی و استفاده در ساختارهای درست گرامری در نمره شما بسیار تاثیر داره. البته سرعت عمل هم بسیار مهم هست.
بهترین تمرین برای این بخش تمرین روی سوالات پارت دو  اسپیکینگ در آیلتس هست.

 

**اینها انواع سوالاتی بود که باهاش مواجه خواهید شد. در امتحان اصلی از هر کدام از انواع این سوالات ممکن هست چند مورد داشته باشید.

 

معادل سازی نمرات تست دولینگو

در جدول های زیر اسکورهای آزمون های آیلتس و تافل با دولینگو مقایسه شده اند:

TOEFL (IBT) Duolingo
68-73 95
74-79 100
80-85 105
92-96 115
103-107 125
108-112 130
116-118 140

 

IELTS Duolingo
5.5 85-90
6.5 105-110
7 115-120
8 135-140

نتیجه آزمون duolingo

نتیجه این آزمون بعد از دو روز اعلام می شه و این نتیجه مثل  آزمون های بین المللی دیگه، تا دو سال اعتبار دارد.
و این هم بدونید که شما محدودیت دو بار شرکت در یک ماه رو دارید.

 

امیدوارم این مطلب مورد استفادتون قرار گرفته باشه. معلوم نیست تا چه زمانی این تست به عنوان جایگزینی برای آیلتس و یا تافل باشه. اگر چه  طراح های این exam مدعی هستند که جایگزینی برای آیلتس و تافل نیست بلکه رقیبشون هستند! اما تو همین مدت امیدوارم بتونید نتیجه خوبی بگیرید.

در قسمت کامنت ها نظراتتون رو با من به اشتراک بذارید.

 

نظرتون چیه؟

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  Avatar

  سلام وقتتون بخیر من ۷ بار امتحان دولینگو دادم و عین ۷ این پیغامو بهم دادن You looked away from the screen for an extended period of time در صورتی که کل تایم امتحان من نگاهم به لپ تاپ و دوربین بوده علتش چی میتونه باشه دوبار هم پول آزمون دادم من واقعا نمیدونم جرا این پیغامو میده من فقط دوربین رو‌نگاه میکنم به حدی که این آزمون آخر دیگه تایمر رو‌نگاه نمیکردم موقع صحبت کردن خودش میرفت سوال بعدی.

  Avatar

  با سلام. واقعاً دلیلش رو نمی‌دونم. بلاخره این است کاملا کامپیوتری هست و خطا درش کم نیست. لطفاً باهاشون مکاتبه کنید یا اعتراض بزنید

  Avatar

  سلام وقتتون بخیر من ۷ بار امتحان دولینگو دادم و عین ۷ این پیغامو بهم دادن you look form a way در صورتی که کل تایم امتحان من نگاهم به لپ تاپ و دوربین بوده علتش چی میتونه باشه دوبار هم پول آزمون دادم من واقعا نمیدونم جرا این پیغامو میده من فقط دوربین رو‌نگاه میکنم به حدی که این آزمون آخر دیگه تایمر رو‌نگاه نمیکردم موقع صحبت کردن خودش میرفت سوال بعدی

  با سلام
  من نمره ی تقریبا یکسانی در تست آزمایشی بعد از 5-6 مرتبه میگیرم. آیا امکان دارد که نمره ی من در آزمون اصلی بالاتر از این رنج شود؟؟؟؟(به دلیل اینکه آزمون اصلی 1 ساعت هست و با تعداد تست های بیشتر امکان بالا بردن نمره باشد نسبت به تست آزمایشی)

  Avatar

  همون طور که در متن نوشته شده آزمون‌آزمایشی صرفاً برای آشنایی با سوالات است و رنج نمره وسیعی به شما می دهد و نمره آزمون نهایی قطعاً متفاوت خواهد بود

  سلام. من میکروفون لپتاپ ام نویز داره و خوب کار نمیکنه.میتونم از میکروفون هایی که با گیره به یقه لباس متصل میشوند استفاده کنم برای امتحان؟

  Avatar

  با سلام. در شرایط امتحان گفته شده هیچ وسیله اضافه به شما وصل نباشه حتی هد فون. بهتره برای اطمینان بیشتر از لپ تاپ فرد دیگه ای استفاده کنید که سالم باشه کاملا

  سلام ببخشید اگر برای امتحان یه نفر دیگرو بفرستیم امتحان بده که شبیه خودمونه و سیستم متوجه بشه ایا ماه بعد میتونیم دوباره امتحان بدیم؟

  Avatar

  سلام، وقتتون بخیر
  این اکستنشن های کروم مثل گرامرلی اگه روشن باشن ایراد میگیره؟

  Avatar

  You looked away from the screen for an extended period of time.من دوبار امتحان دادم این متن میاد،من فقط موقع تایپ سرم پایینه بقیه مواقع سرم جلوی دوربین هستش.

  Avatar

  کل تایم رایتینگ سرتون پایین بود؟! هر چند کلمه مانیتور رو نگاه نمیکردید؟

  Avatar

  سلام . میخواستم بدونم اگه کیبورد به لپتاپ وصل باشه ایراد میگیرن ؟ چون کیبورد لپتاپ بعضی از دکمه هاش کار نمیکنه و با کیبورد جداگانه کار میکنم

  Avatar

  سلام
  مرسی بابت اطلاعاتی که دادید
  من تست رو خریداری کردم اما به دلایلی هنوز نتونستم تست اصلی رو بدم
  ممکنه اکسپایر بشه ؟ و اینم بگم که حتی هنوز گزینه دانلود رو نزدم

  Avatar

  یک مورد دیگه در ادامه سوال قبلم

  درقسمت مصاحبه ویدئویی یک موضوع نوشتاری و یک موضوع گفتاری داریم که برای دانشگاه ارسال میشه. قبل از ان یک خدودا 20-30 ثانیه زمان میده و میگه در ادامه برای مصاحبه اماده میشی. ایا صرفا برای تنظیم دوربین هست یا بخشی از مصاحبه ویدئویی محسوب میشه؟

  Avatar

  با سلام. اون مهلتی که به شما داده میشه فقط برای آماده شدن شماست. جزو اسپیکینگ حساب نمیشه

  Avatar

  سلام ممنون از توضیحاتتون.

  من به تازگی می خوام ازمون بدهم. اتفاقاتی که برای دوستان افتاده را مطالعه کردم و نگران شدم!! چند ماهه که به جای سایت روی نرم افزار باید ازمون داده بشه، این مشکلات یعنی انجا هم هست؟
  اینکه با جابجایی ازمون قطع میشه برابر با هزینه مجدد و ازمون مجدد است یا نه همون موقع میشه دوباره شروع کرد؟

  Avatar

  اگر اشکال از سایت خودشون باشه که مسئله ای نیست و نیاز به پرداخت نیست. فقط در صورتیکه که تشخیص تقلب بدن به هر نحوی ، امتحان باطل اعلام میشه و مجدد باید پرداخت بشه

  Avatar

  اگه داخل امتحان تقلبی بشه و امتحان قطع بشه. آیا دوباره امکانش هست امتحان بدیم یا کلا از امتحان دادن دولینگو محروم میشیم؟

  Avatar

  سلام. مطالب بسیار مفیدی رو خوندم اینجا و حقیقتش بلافاصله بعدش یه آزمون آزمایشی دولینگو دادم. ولی یه سوالی برام پیش اومد، اینکه نتیجه نهایی رو برام زده بود 90-145، آیا این رنج عادیه؟؟؟ و برای همه این رنج رو میزنه؟؟؟
  متشکرم

  Avatar

  آزمون آزمایشی برای آشنا شدن شما با سوالات هست. نمره اعلام شده خیلی دقیق نیست

  Avatar

  سلام وقتتون بخیر من دو بار امتحان دولینگو دادم و عین دوبار این پیغامو بهم دادن you look form a way در صورتی که کل تایم امتحان من نگاهم به لپ تاپ و دوربین بوده علتش چی میتونه باشه

  Avatar

  سلام ببخشید من یک بار برای دانشگاه کنکوردیا نتیجه رو ارسال کردم برای ترم پیش الان دوباره برای کنکوردیا ا‌لای کردم ولی دپارتمانم و عوض کردم اون موقع برای MScبود الان برایMng ولی الان دوباره می خواستم برای دانشگاه بفرستم پروگرمgraduate نداشت وundergraduateبود که به اشتباه من اون و ارسال کردم،الان سوالی که من دارم چرا کارنامه من در پروگرمgraduate برای دانشگاه کنکوردیا دیگه ارسال نمیشه؟یعنی دیگه قبول ندارن؟

  Avatar

  سلام عزیزم. در این خصوص مطمئن نیستم.لطفابا خود دانشگاه مکاتبه کنید و ازشون بپرسید علت رو. ممنونم

  Avatar

  سلام روزتون بخیر. من امروز سه بار امتحان دادم یک بار وسطش قطع شد گفت اشاره گر موس از صفحه خارج شد، یکبار قطع شد گفت از دوربین خارج شدی، بار آخر هم قطع شد و این جمله رو نوشت browser tab lost visibility problems. میشه بگید این به چه معنایی هست. خیلی ازمون خوبیه ولی این قوانینش اذیت کننده هست. آدم حواسش نیست یکم جابجا بشه ازمون قطع میشه.

  Avatar

  بله.‌متاسفانه این سختگیری ها وجود داره.‌ بهاره بهشون میل بزنید و با خودشون صحبت کنید. البته اگر مطمئن هستید که اشکال از سمت شما نبوده.

  Avatar

  بله. پرداخت کردم. تا پرداخت نشه که اجازه نمیده آزمون داده بشه. مراحل رو طی میکنم. در انتها تیک های قوانین و مقررات رو هم میزنم. اما وقتی استارت رو میزنم ساعت ها میچرخه و اتفاقی نمیوفته. 5 ساعت شده که من منتظر بودم و اتفاقی نیوفتاده

  Avatar

  تا به حال این مورد رو کسی گزارش نداده .‌بهتره با خودشون ارتباط برقرار کنید. یا اینکه از روی یک وسیله دیگه، و یه لپ تاپ دیگه وارد بشید ببینید حل میشه.

  Avatar

  سلام و وقت بخیر
  من نمیتونم امتحان اصلی رو بدم. Practice چند بار امتحان کردم مشکلی ندارن. ولی امتحان اصلی لود نمیشه. فقط میچرخه ساعت ها و چیزی لود نمیشه. با help center دولینگو هم با چت آنلاین صحبت کردم نتیجه‌ای نداشت

  Avatar

  شما پرداخت رو انجام دادید؟ اگر انجام دادید مشکل فنی خودشون هست و اونها باید رفع کنند

  Avatar

  خیلی ممنون از پاسختان. میخواستم بدون سرعت اینترنتی که برای ازمون اصلی مورد نیاز هستش برابر با ازمون ازمایشی هست؟ نت من برای تست ازمایشی مشکلی نداره.

  Avatar

  سلام. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که دادید. من یه مشکلی دارم. برای آزمون آزمایشی, توی مرحله ی cheking your device گیر میکنه. هربار امتحان کردم موفق نشدم. وب و میکروفون هم فعاله, پیامی هم نمیده که مشکل از چیه. چطوری میتونم این مشکلو حل کنم!

  Avatar

  تا به حال با این مورد مواجه نشدم . روی یک دیوایس دیگه امتحان کنید. موبایل یا لپ تاپ دیگه

  Avatar

  ببخشید میخواستم بدونم کاربرد گرامر در سطح بالا چقدر مهم هست؟ چون زمان برای رایتینگ خیلی کمه و فرصت مانور دادن روی گرامر نیستش.

  Avatar

  کاملا درسته. به جای وقت گذاشتم برای جملات پیچیده جملات با ساختار های ساده تر و واژگان سطح بالاتر و متنوع تر استفاده کنید. سعی کنید به جای تکرار چند بار یک کلمه ، از هم معنی های اپن استفاده کنید

  Avatar

  سپاس از پاسختان. به علت اینکه ترمم ژانویه شروع میشه دیگه فرصت زیادی ندارم برای امتحان. ممنون میشم بفرمایید اگه اطلاعی در این خصوص دارید که آیا میشه با اسکن پاسپورت امتحان داد؟

  Avatar

  باتشکر از مطالب مفیدتون. من پاسپورتم رو فرستادم ترکیه برای برچسب ویزا میخواستم بدونم با اسکن پاسپورت میتونم امتحان دولینگو رو بدم؟

  Avatar

  بهتره اگر عجله ندارید صبر کنید که پاس پورت شما برسه دستتون. نتیجه امتحان دولینگو زود به دستتون خواهد رسید. پس بهتره عجله نکنید. پرداخت رو انجام بدید تا گزینه امتحان براتون فعال بشه. بعد سر فرصت امتحان رو بدید.

  Avatar

  ممنون از اطلاعات مفیدی که به اشتراک میزارید. برای آزمون آیتلس و تافل منابع زیادی همراه با جواب وجود داره ولی من نتونستم چیزی برای دولینگو پیدا کنم. ممنون میشم اگه شما نمونه سوال با جواب میشناسید معرفی کنید.

  Avatar

  این آزمون خیلی حدیده و کتاب خاصی براش وجود نداره. اما میتونید پرکتیس تست رو بارها انجام بدید. داشتم زبان عمومی خوب بهترین کمک به شما هست و نیز آشنا بودن با نوع سوالاتی که قراره باهاشون مواجه بشید.

  Avatar

  ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید. برای آزمون تافل یا آیلتس نمونه سوال با جواب های زیادی هست ولی برای دولینگو من نتونستم چیزی پیدا کنم. ممنون میشم اگه منبع وجود داره معرفی کنید.

  Avatar

  توضیحاتتون خیلی عالی و بدردبخور بود
  من کاملا اشراف پیدا کردم چججور باید آزمون دولینگو رو انجام بدم
  ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین

  Avatar

  درود و ممنون از توضیحات کامل شما
  میخواستم بدونم برای انتخاب زبان چکار کنیم؟
  ظاهرا انگلیسی جز زبان ها نیست

  Avatar

  عزیزم لطفاً متن مقاله رو بخونید. دولینگو یک امتحان هست که برخی دانشگاه ها به جای آیلتس قبول میکنند فعلا. منظور من اپلیکیشن نبود.

  Avatar

  با سلام

  من امتحان دادم ولی اینولید شد و به دلیل نگاه طولانی مدت به بیرون
  من تمام مدت به صفحه کامپیوتر نگاه کردم. به نظر شما به خواطر نگاه نکردن به خود دوربین این ایراد از من گرفته شده؟

  Avatar

  بله. همانطور که در متن مقاله نوشته شده باید به دوربین نگاه کنید وگرنه تقلب محسوب میشه

  Avatar

  سلام من وارد سایت شدم اونجایی که میگه زبانتون چیه فارسی نداشت عربی زدم سایت عربی هستش . چکار کنم؟

  Avatar

  عزیزم این مطلب در خصوص معرفی آزمون دولینگو هست و نه اپلیکیشن دولینگو. لطفاً مطلب رو کامل بخونید، متوجه خواهید شد. 😊

  Avatar

  سلام ببخشید ماکت ازمون دولینگو کجاست چون ما هرچی گشتیم پیدا نکردیم توضیحات هم واضح نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Avatar

  عزیزم لینک آزمون ماک داخل مقاله هست. روی کلمه آبی در قسمت تست آزمایشی کلیک کنید.

  Avatar

  سلام من آزمون آیلتس 4 ماه پیش 5.5 شدم . به نظرتون الان با این آزمون ممکنه بالاتر بشم. البته اسپیکینپ 6.5 شدم و لیسنینگ 5 و ریدینگ و رایتیگ

  Avatar

  با سلام. معادل نمره های آیلتس و تافل در جدولی در انتهای مقاله نوشته شده معادلش با نمره دولینگو گفته شده. در همون حد خواهر بود

  Avatar

  وقتتون بخیر

  ببخشید اگر موقع اسپیکینگ ها حتی اونی که شنیداری هست به دوربین نگاه نکنیم در طول امتحان به صفحه مانیتور نگاه کنیم اشکالی داره؟

  Avatar

  بله عزیزم. اگر کل مدت سرتون پایین باشه تقلب محسوب میشه. دلیلی هم ندارد کیبورد رو نگاه کنید. بهتره سرتون بالا باشه

  Avatar

  ممنون برای همه مطالب مفیدتون
  امکانش هست پاسخ من هم بدید لطفا؟
  اگر بلافاصله بعد از امدن جواب اسم یکی از دانشگاه هایی که میخواهیم پذیرش بگیریم فراموش کنیم بزنیم، امکانش هست بعدا جواب نتیجه ازمون رو برای اون دانشگاه ارسال بکنیم؟

  Avatar

  سلام
  ببخشید اعتبار این امتحان مثل ایلتس دو سال هست؟

  Avatar

  با سلام و خسته نباشید. ببخشید من به جای آزمون های زبان داخلی مانند ام اس آر تی می خواستم در این آزمون شرکت کنم. آیا پس از اعلام نتایج امکان دریافت مدرک و نمره این زبان به صورت چاپی هست تا آن را به دانشگاه مربوطه مانند دانشگاه تهران یا اصفهان ارائه دهم؟ با تشکر از شما

  Avatar

  ممنون از توضیحات مفیدتون ببخشید من واسه انگلستان از بیمارستان ویزای اقامت کاری گرفتم ولی برای ویزا در سفارت نیاز به ایلتس دارم از دولینگو می تونم برای گرفتن ویزای کاریم در سفارت استفاده کنم؟؟؟

  Avatar

  سلام عزیزم. بعید می‌دونم. این آزمون برای پذیرش تحصیلی هست. وای باز از خودشون بپرسید . موفق باشید

  Avatar

  سلام..ممنون از توضیحات دقیق..
  من چون برای ازمون ایلتس اماده شدم این تست ازمایشی رو چند بار زدم و به نطرم خیلی راحت بود و بیشترش رو درست زدم اما نمره من رو زیر 100 میزنه .متوجه نمیشم…

  Avatar

  عزیزم همون‌طور که در متن نوشته آزمون آزمایشی بیشتر برای آشنایی شما با سوالات هست و خیلی روی نمرش نمی‌تونید حساب کنید

  Avatar

  سلام رعناى عزيز
  ببخشيد شما گفتيد كه هدست جايز نيست . پس از چى استفاده كنيم؟ يعنى هد ست باشه اما فقط ميكروفون استفاده شه؟
  ممنون از توضيحاتتون♥️

  Avatar

  سلام عزیزم. از اسپیکر لپ‌تاپتان استفاده کنید. چه برای شنیدن چه صحبت کردن

  Avatar

  سلام ممنون از اطلاعاتی که دادید
  آدرس سایت جهت تست زدن را میخواستم
  ممنونم

  Avatar

  واسه ارسال نتایج فقط به دانشگاه هایی که تو لیست دولینگو هست میشه ارسال بشه یا واسه دانشگاه های دیگه هم میشه؟

  Avatar

  با دانشگاه مد نظرتون مکاتبه کنید. شاید تو لیست دولینگو نباشن اما اخیرا قبول میکنن

  Avatar

  اعتبار آزمون دولینگو چه مدت می باشد؟ 6 ماه هست؟

  Avatar

  ببخشید لهجه هایی که شنیده میشن همه آمریکایی هستند؟
  تلفظ و املای ما فرقی نداره کدومش باشه؟ انگلیسی یا آمریکایی؟

  Avatar

  سلام، وقتتون بخیر
  ببشخید من پذیرشم رو با نامه استادم از دانشگاه گرفتم . و مدرک زبان رو فقط برای سفارت میخوام.
  1- اگه آزمون دولینگو بدم چطوری باید نتیجه آزمون رو به سفارت ارائه بدم؟
  2- در قسمت تشخیص real word ، هر لغت چه قدر نمره رو به خودش اختصاص میده؟ و اینکه اگه کلمه ای رو اشتباه انتخاب کنیم یا اینکه باید انتخاب میکردیم و انتخاب نکردیم نمره کل سوال رو از دست میدیم؟

  Avatar

  سلام عزیزم. نتیجه آزمون که اومد میتونید برای هر کجا که خواستید بفرستید. چه دانشگاه چه سفارت.
  در خصوص نمره هم این امتحان مثل امتحان بیست نمره مدرسه نیست که بگیم هر سوال یک نمره داره. آزمون های بین‌المللی محاسبات آماری پیچیده ای دارن.
  اگر یکی رو اشتباه انتخاب کنید کل نمره بر از دست نخواهید داد.

  Avatar

  با سلام وبا تشکر از زحماتی که کشیده شده تا ازمونی با این کیفیت در اختیار ما قرار دهید
  توضیحات بسیار کامل و واضح بود
  امیدوارم بتونم به زودی در این آزمون شرکت کنم ونمره خوبی دریافت
  بسیار سپاسگزار از تمام کسانی که برای ارتقا سطح علمی دنیا وکمک به افرادی که دوستدار علم دانش هستند تلاش می کنند
  امید برای روزهای بهتر برای تمام مردم دنیا
  باتشکر
  مریم سادات موسوی

  Avatar

  با سلام
  ممنونم از مطالب مفیدتون
  یه سوال داشتم
  من تایپم نسبتا خوبه
  ولی باید کیبورد رو نگاه کنم حتی بصورت زیرچشمی و الزما سرم بخواد پایین باشه
  متاسفانه عادت به تایپ استاندارد کیبوردی ندارم
  این موضوع در این آزمون امکان پذیر نیست؟
  منظورم این هست که از نظر استاندارد صورت و نگاه آزمونم رد میشه؟

  Avatar

  موقع تایپ کردن که طبیعی هست پایین رو نگاه کنید. کسی هم نمیدونه از قبل که موضوع رایتینگ وی هست که بخواد کنارش ورقه ای رو از قبل آماده کنه که بهش نگاه کنه. وقت امتحان هم اونقدر کم هست که وقت این کارا نیست. پس موقع تایپ پایین بودن سر مشکل ساز نیست.

  Avatar

  سلام یک سوال دارم آیا این آزمون به ازای پاسخ غلط نمره منفی دارد؟؟؟

  Avatar

  سلام ببخشید من وارد سایت شدم و نمیدونم کدوم گزینه رو بزنم برای آزمون آزمایشی، میشه لطفا راهنمایی کنید

  Avatar

  سلام
  ممنون
  چطوری و کجا میتونم ثبت نام کنم برای امتحان اصلی

  Avatar

  سلام روز خوش، میخواستم بدونم بعد از دادن 49 دلار چند بار میتونم آزمون بدم؟

  Avatar

  یک‌بار عزیزم. در هر ماه هم دو بار میتونید پرداخت و شرکت در آزمون داشته باشید.

  Avatar

  سلام عزیزمممنون ازپاسخگویتان ببخشیدبرروی کامپیوتر کجاشباید دوربین را نصب کنیم وبا موبایل یا تبلت نمیشه امتحان داد دضمن عزیزم میشسه من مزاحمتون بشم چند جلسه ای تدریس واشنایی ازمون را باهم تمرین کنیم من امتحان ایلتس دادم چندین بار ونتونستم نمره مورد نظرم را کسب کنم ایلتس 5.5دارم

  Avatar

  عزیزم حتما باید لپ تاپ باشه که وب کم داره خودش متاسفانه. من تدریس داخل ایران ندارم در حال حاضر.

  Avatar

  سلام مطالبتون عالی بود .فقط واریزی هرلحظه واریزشه همون موقع میتونی تستوشروع کنی یاوقت میدن که چه زمانی آنلاین بشی ؟بعداین آزمون هم آزمون آزمایشی داره که اول بامحیطش آشنابشیم
  .اگه داره یه راهنمایی کنید ممنون میشم

  Avatar

  وقتی شما واریز رو انجام میدید گزینه امتحان براتون فعال میشه. هر زمانی که آماده بودید میتونید تست رو بدید.
  امتحان آزمایشی هم داره که در متن دقیقا توضیح داده شده

  Avatar

  وقت بخیر، توی وبسایت دولینگو من که میخوام اموزش انگلیسی رو بزنم ازم میپرسه ب چه زبونی صحبت میکنم! فارسی که نداره، چطوری انگلیسی رو هم زبان صحبت هم اموزش و امتحان انتخاب کنم؟ اپشم همین مشکلو دارم، ممنون میشم راهنمایی کنین.

  Avatar

  عزیزم دولینگو که من معرفی کردم یه آزمون زبان هست که تازگی برخی از دانشگاه ها به جای آیلتس قبولش دارن.
  دولینگو یه اپلیکیشن یادگیری زبان هم داره که دو زبانه هست. و فارسی نداره. شما اگه انگلیسی خوبی داشته باشید از اون طریق میتونید مثلا آلمانی هم یاد بگیرید.

  Avatar

  سلام
  می خواستم بدونم امتحان بوسیله انسان ارزیابی و نمره دهی می شه(بخشهایی مثل رایتینگ و اسپیکینگ) یا کامپیوتر؟

  Avatar

  بیشترش کامپیوتر هست. چون با حجم زیادی از تست دهندگان مواجه هستند و نسبتا زود اعلام میشه نتایج.

  Avatar

  سلام، ممنون از مقاله مفیدتون.میشه لطفا رفرنسی هم برای آمادگی آزمون دولینگو معرفی کنید؟

  Avatar

  عزیزم این آزمون چند ماه هست که رایج شده. کتابی نداره. زبان عمومی قوی نیاز هست.

  Avatar

  ممنون که با حوصله پاسخ میدین. پس اینکه نوشته در ماه دو بار اجازه امتحان دادن دارین چطور؟منظورم راجع به امتحان اصلی و محدودیت در تعداد امتحانشه
  ممنون میشم پاسخ بدین🌹

  Avatar

  سلام، دفعه دومه که ازمون میدم . برای کسب نمره قابل قبول. دفعه اول مشکلی نبود ولی دفعه دوم با همون شرایط شرکت کردم ولی یک روزبعد دولینگو اعلام کرد که سکیریتی محیط شما تایید نشد. دقیقا منظورشون چی میتونه باشه?

  Avatar

  عزیزم احتمال داره صدایی تو محیط بوده یا صورتتون رو برگردونید….اگر نبوده هم اشتباه دولینگو بوده. متاسفانه اتفاق می‌افته. میتونید اعتراض بزنید.

  Avatar

  سلام
  خیلی آموزنده بود
  ممنونم
  فقط اینکه من چند بار اجازه دارم امتحان بدم؟ اگر نمره من بعد از دو روز بیاد و اون چیزی که میخوام نباشه دوباره کی میتونم امتحان بدم؟

  Avatar

  رعنا جون، زمانی که آزمون آزمایشی هم شرکت می کنیم باید تصویر خودمون کنار صفحه باشه یا خیر؟ من که شرکت میکنم تصویر خودم رو نمیبینم. در صورتی که در نمونه ای که در سایت گذاشته شده تصویر فرد بالاس صفحه کوچیک دیده میشه

  Avatar

  سلام عزیزم. خیر تصویر خودتون رو نمیبینید. فکر کنم اون مورد که دیدید از آزمون اصلی گرفته شده

  Avatar

  سلام، خیلی ممنون بابت توضیحاتتون
  میشه از هندزفری استفاده کردی یا نباید از هیچ ابزاری استفاده کنیم؟
  و اینکه عکس پاسپورت با حجاب هست و ممکن چهره متفاوت باشه، در امتحان چجوری شرکت کنیم با حجاب یا بدون حجاب؟

  Avatar

  خیر از هیچ دستگاهی نباید استفاده کرد. حجاب هم تاثیری در شناسایی شما ندارم. گردی صورت باید واضح باشه.

  Avatar

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای اماده شدن درآرمون چندماه وقت نیازه؟؟
  منابع خاصی برای مطالعه داره؟

  Avatar

  همش بستگی به سطح کنونی زبان عمومی شما داره. بهتره یه مدرس زبان شما رو تعیین سطح کنند.
  این آزمون کاملا تازه هست و مثل آیلتس منابع مشخصی ندارند. زبان عمومی قوی لازم داره.

  Avatar

  سلام ببخشید آزمون دولینگو مورد تایید سفارت هم هست؟یا ریجکتی داره؟

  Avatar

  خود آزمون مورد تایید سفارت هست. حالا ممکنه ریجکتی به علت های دیگه اتفاق بیافته.

  Avatar

  سلام
  راستش من انقدر آزمون های آزمایشی رو انجام دادم که تقریبن همه سوالاتشو حفظ شدم. خواستم بپرسم ببینم آزمون اصلی هم از همین سوالات میاد یا به کل فرق داره. چون مثلن من یه لیست بلند بالا از بخش انتخاب کلمات حقیقی انگلیسی تهیه کردم و دیگه اکثر مواقع از اون لیست داره میاد کلمات. و اینکه همیشه نمرم رو میزنه از بازه حداقل 105 یا 100 تا 135 یا 145. من الان نمره 120 میخوام. به نظرتون میتونم کسبب کنم یا نه ؟ چون گفتید ممکنه 10 15 نمره نوسان داشته باشه و این خیلی استرس زاست !

  Avatar

  همون‌طور که در مطلب گفتم، بازه بزرگی رو بهتون میده تست آزمایشی.‌سوالها همین هاست فقط تعدادش بیشتره. میتونید یه تست ماک آیلتس هم بدید و نتیجه رو با جدولی که انتهای مطلب آورده شده مقایسه کنید تا دقیق تر سطحتون رو متوجه بشید

  Avatar

  سلام
  ببخشید به من گفتن دولینگو برای پذیرش دانشگاهای کانادا مورد قبول هستش ولی سفارت ویزا نمیده
  درسته این حرف؟؟

  Avatar

  تعداد سوالات هر بخش، در آزمون اصلی چندتاست؟

  Avatar

  تعداد سوالات بیشتر هست. اما دقیقا نمیشه گفت از هر تیپ سوال چند تا میاد. اما امتحان آزمایشی یک ربع و امتحان اصلی نزدیک به یک ساعت طول می‌کشه. تیپ سوالات یکی هست فقط تعداد بیشتر هست.

  Avatar

  سلام
  ممنونم از توضیحاتت.
  من لپتاپم قدیمیه و کیفیت دوربین اش پایینه، میخواستم بدونم ممکنه اجازه نداشته باشم شرکت کنم با این شرایط؟

  Avatar

  سلام عزیزم. کیفیت تصویر اگر در حدی باشه که صورت شما با عکس پاس قبل تطبیق و شناسایی باشه و طول امتحان شما قابل رصد شدن باشید کافی هست.

  Avatar

  سلام. ما که ایران هستیم باید چطوری پرداخت آزمون رو انجام بدیم؟ یک سری شرکت ها هستند که پرداخت می کنند، شما می شناسید؟ لطفا لینک بزارید اگر ممکنه.

  Avatar

  سلام مرسی از مطالب خوبتون من در مورد real English word مشکل دارم و نمیدونم کلمه ای مثل Watches or wants or walks or waiting که شکل ساده کلمات نیستند ولی از کلمات کلیدی ساخته شده است کلمات real هستند یا نه؟

  Avatar

  سلام عزیزم. مهم پیشوند یا پسوند نیست. ریشه کلمه باید انگلیسی باشه. مثلا این کلمه اصلا تو انگلیسی وجود ندارد asart . حالا با ing یا بدون ing.

  Avatar

  کنارخونمون ساختمون سازیه دو تا ساختمون رو دارن میسازن.خیلی سروصداست.بنطرتون به مشکل بر میخورم؟ چون نمیدونم سروصدای بیرون در چ حد تاثیرداره روی ازمون

  Avatar

  ترجیحا جایی برید که سکوت کامل باشه. ریسک نکنید. برای تمرکز خودتون هم بهتره.‌

  Avatar

  تمپلیت خاصی برا اسپیکینگ و ریدینگ پیشنهاد میدید که با اطمینان اونو بتونیم بکار ببریم.

  Avatar

  سعی کنید to the pointباشید. زمان دو در نظر بگیرید. گرامر درست و واژگان خوب استفاده کنید. ربط منطقی بین جملاتتون باشه.

  Avatar

  ممنون از پاسخ دهی شما.این هفته میخام ازمون اصلی رو بدم.تا حالا برا ایلتس و پی تی ای میخوندم.تقریبا امادگی دارم.اما نیاز به یک جلسه خصوصی قبل از ازمون دارم.از طریق اسکایپ هم باشه مشکلی نیست.اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید.ممنون

  Avatar

  با سلام. اگر شما برای آیلتس آماده هستید فقط با چند بار دادن پرکتیس تست به راحتی میتونید از پسش بر بیاین.

  Avatar

  تو قسمت اینترویو بجز اسم و فامیل دقیقا چ چیزهایی رو بهتره بگیم.ممنون

  Avatar

  درود برشما.
  ببخشید من الان تست دولینگو دادم۹۵تا ۱۰۵ شدم

  Avatar

  بازه خوبی هست. البته همون‌طور که در متن مقاله هم گفته شده بازه ای که در تست آزمایشی داده میشه زیاد هست. تست اصلی دقیق تر خواهد بود.

  Avatar


  The test area was not always private. من چند روز پیش امتحان دادم این جواب برام ایمیل شده البته از دفتر کارم امتحان دادم بخاطر مشکلات اینترنت به نظر شما منظورش دقیقا چیه؟ راهنمایی بفرمایید

  Avatar

  سلام. منظور این هست که احتمالا حس کردند کسی توی اتاق هست، یا صدایی شنیدند، یا شما سرتون رو تکون دادید . مجبور هستید مجدد اساس رو بدید.

  Avatar

  سلام.
  من تایپ نمیتونم بکنم با لپ تاپ و فقط باگوشی میتونم تایپ کنم.
  امکانش هست با گوشی آزمون داد؟

  Avatar

  با سلام. بهتره با لپ تاپ انجام بدید. محدودیت های گوشی می‌تونه مشکل ساز بشه. مخصوصاً وقتی دارید تایپ میکنید و نگاهتون از دوربین برداشته بشه میتونه نتیجه مردود کنه

  Avatar

  سلام در قسمت انتخاب لغات درست انگلیسی معیار فقط لغات غیر انگلیسی هست یا مثلا نوشتن فعلی با ingکه ممکنه شکل درست فعل نباشه هم میاد یا نه

  Avatar

  سلام
  ایا این ازمون نمره منفی هم داره؟ و اینکه چرا کارنامه کاغذی نمیده؟

  Avatar

  مثل آیلتس هست. نمره منفی ندارم. این امتحان خیلی جدید هست و موقتی برخی دانشگاه ها قبول میکنند. دیگه گواهی نامه کاغذی نمی‌دهند

  Avatar

  خوب یعنی حدودا هم نمیتونم متوجه بشم که از نمره 110خیلی دورم یا ممکنه بتونم به دستش بیارم

  Avatar

  عزیزم بازه ای که به شما داده خیلی زیاده. نمیشه تخمین زد. پیشنهاد میکنم تست آزمایشی رو زیر نظر یک معلوم زبان بزنید. بهتر میتونن راهنمایی کنند

  Avatar

  سلام ممنونم از توضیحاتتون من یه تست زدم نتیجه رو زده 105_50ولی این نمیدونم یعنی چند دقیق راهنماییم میکنین لطفا

  Avatar

  سلام عزیزم. بازه ای رو که تست آزمایشی میده بازه بزرگی هست و خیلی قابل اعتماد نیست. تست آزمایشی بیشتر برای آشنایی شما با نمونه تست ها هست.

  Avatar

  سلام بیسار زیبا و کاربردی…پس کو جواب تست ها؟

  Avatar

  عزیزم این نمونه سوالات برای آشنایی شما با سوالات هست. جوابهای رایتینگ و اسپیکینگ یا بخش خوانش یک جمله با تلفظ صحیح بستگی به خودتون داره . یک جواب فیکس وجود نداره

  Avatar

  با سلام ممنون بابت مطالبتون.می خواستم بدونم قبل از امتحان دولینگو باید دانشگاه رو تعیین کنیم یا می تونیم آزمون رو بدیم و بعد دانشگاه رو انتخاب کنیم و هر زمان خواستیم جواب آزمون رو براشون بفرستیم

  Avatar

  با سلام
  ممنون.می خواستم بدونم قبل از امتحان دولینگو باید دانشگاهمون رو تعیین کنیم یا می تونیم آزمون رو بدیم و بعد دانشگاه رو انتخاب کنیم و هر زمان خواستیم جواب آزمون رو برای دانشگاه مدنظرمون بفرستیم؟

  Avatar

  با سلام
  ممنون بابت مطالبتون.می خواستم بدونم قبل از امتحان دولینگو باید دانشگاهمون رو تعیین کنیم یا می تونیم آزمون رو بدیم و بعد دانشگاه رو انتخاب کنیم و هر زمان خواستیم جواب آزمون رو برای دانشگاه مدنظرمون بفرستیم؟

  Avatar

  سلام میخواستم بدونم تو پارت real word تعداد کلمات درست مشخصه؟ یعنی معلومه که باید دنبال چند تا کلمه ی درست بگردیم؟

  Avatar

  سلام و عرض ادب. خیلی ممنون از زحمات شما، من ثبت نام کردم و آزمون را دادم و 45 دقیقه طول کشید تا آپلود بشه!!!! متاسفانه بعد از 2 روز اطلاع دادند که آزمون شما مورد قبول ما نیست چرا که دوربین شما ضبط نکرده!!! خلاصه اینکه 3 ساعت وقت گذاشته بودم هدر رفت، ولیکن اعتراض کردم به این قضیه و در جواب گفتند که میتونید دوباره بدون هزینه امتحان بدهید!! اما مشکل اینجاست که از هر اکسپلورری که استفاده می کنم متاسفانه دوربین را نشون نمیده!! در فیلمها همه نشون میدن که یک عکس کوچکی بالای سمت راست باید نشان داده شود ولی من هر کاری می کنم اون تصویر نمیاد. حتی با چند تا کامپیوتر و لپ تاپ دیگه تست کردم، نمیاد که نمیاد!!! میترسم دوباره امتحان بدم و بازهم همان مشکل قبل تکرار بشود!!! چی کار کنم؟؟؟؟ لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید، لطفا لطفا لطفا . چند روز بیشتر وقت باقی نمانده!

  Avatar

  سلام . ‌وقتتون بخیر. یه نظرم اسکرین شات از این مشکل بگیرید و براشون میل کنید. فقط خودشون میتونن راهنمایی کنند.

  Avatar

  سلام وقت بخیر من میخواستم تست دولینگو رو شرکت کنم ازمایشی ما اصلا ازش سر در نمیارم سخته مقاله شمام خوندم ولی توسایت که میرم استارتو میزنم یه سوال میاره که اصلا به زبون دیگه ای هستش

  Avatar

  سلام.میخواستم بدونم شما اموزشگاه یا معلم خصوصی… میشناسید که کلاس امادگی این ازمون رو برگزار کنه؟

  Avatar

  با سلام. این آزمون کاملا جدید هست. اما از آیلتس خیلی آسونتر هست و مدرسین آیلتس و حتی زبان عمومی هم میتونن بهتون کمک کنن‌. چون در درجه اول زبان عمومی قوی میخواد و نیز آشنا شدن با نمونه سوالات و تمرین تست زنی.

  Avatar

  در صورتي كه من تمام مدت به صفحه مانيتور و كيبورد نگاه ميكردم و اصلاً به اطراف نگاه نكردم
  بايد اعتراض بدم؟ چرا اين پيام برام اومده؟

  Avatar

  سلام، من آزمون دولينگو رو دادم و برام ايميل بوده كه :
  Your test could not be certified for the reason: you looked away from the screen for an extended period of time

  Avatar

  در طول امتحان اگر Grammerly کار کنه مشکلی پیش میاد؟
  چون تست کردم و کار می‌کنه همراه با تایپ کردن تو رایتینگ‌های امتحان.

  Avatar

  خيلي عالي و مفيد و مختصر بود اما منظورتون رو از اينكه كدام كلمات در دوقيمت از تست انگليسي ميباشد رو متوجه نشدم
  منظورتون ريشه انگليسي است ؟يا اصلا بعضي كلمات اصلا انگليسي نبودند و من در اوردي بودند ؟؟؟

  Avatar

  سلام ممنون از زحماتتون.میشه لطفا لینک آزمون آزمایشی رو بزارین؟

  Avatar

  داخل مطلب هست عزیزم. وارد سایت بشید و بعد قسمت آزمون آزمایشی رو برید

  Avatar

  سلام، ببخشيد من ازمون دولينگو رو دادم برام پيام اومده كه your english test area was not always private
  قبل از شروع سوالات ازمون كه بايد تست صدا باشه و پاسپورت نشون داده بشه زنگ در زده شد و كسي جواب داد و همين طور كسي كنارم بود كه براي چك كردن قسمت صدا و دوربين كمكم كرد و وقتي قسمت سوالات ازمون شروع شد من تنها بودم و فقط من جلوي دوربين بودم
  ممكنه اين پيام به اين دليل بوده باشه؟

  Avatar

  با سلام. بله درست حدس زدید. از موقع نشان دادن پاس و از زمانی که دوربین فعال میشه هیچ گونه حرکت یا صدایی که نشون بده شما تنها نیستید نباید باشه.

  Avatar

  سلام. ممنون ، مطالب بسیار مفید بودن. زمان اعلام نتایج، حتما باید دانشگاه مشخص باشه یا خیر، بعد از آن هم میتوانم دانشگاه رو معرفی کنم که نتیجه رو بفرستن؟

  Avatar

  سلام.من از ٢ تا دانشگاه در انگلستان پذيرش كانديشنال دارم كه يكي از اونا دولينگو رو قبول ميكنه ميخواستم بدونم چون براي ويزاي تحصيلي انگلستان آيلتس ukvi ميخواست و ميخواد با مدرك دولينگو و پذيرش از دانشگاه امكان گرفتن ويزاي تحصيلي از سفارت انگلستان هست؟!قابل ارائه هست به سفارت به جاي آيلتس براي ويزاي تحصيلي؟

  Avatar

  سلام من میخوام آزمون آزمایشی بدم ولی میرم تو‌سایت اصلا ایران نداره چیکار کنم؟

  Avatar

  سلام.
  من نمونه سوالات رو با پاسخ میخواستم، واینکه این نمونه سوالات شما ۸ تا آزمون یکساعته کامل هست دیگه،؟

  Avatar

  سلام. همون طور که در متن نوشته شده آزمون آزمایشی کوتاه تر و خلاصه تر از آزمون اصلی هست. حدود یک ربع هست. از اونجا که این آزمون در حد آیلتس فراگیر نشده، مجموعه سوالات مفصل همراه با جواب در دسترس نیست. اما میتونید آزمون آزمایشی رو چندین بار بدید و نمونه سوال ها رو با یک معلم کار کنید.

  Avatar

  سلام. ممنون. من نمیتونم وارد بخش آزمون بشم. مدام میپرسه چه زبانی میخوای یاد بگیری. چطور باید تست آزمایشی را بدیم.

  Avatar

  سلام. ممنون از توضیحات خوبتون. در مورد نمره آیتم های مختلف آیا اطلاعاتی هست؟ اینکه کدوم بخش اهمیت و نمره بیشتری داره؟

  Avatar

  با سلام. نحوه نمره دهی و بارم بندی اصولا پروسه آماری پیچیده ای داره. بارم مشخص و‌ ثابتی رو به راحتی در این گونه امتحانات نمیشه منظور کرد.

  Avatar

  وقتتون بخیر میخواستم بدونم اگه گزینه next زو نزنیم ،در واقع فرصت نکنیم که بزنیم ..اون بخش از دست میره یا فرقی نمیکنه جوابمون ثبت میشه؟؟

  Avatar

  هر زمان تموم کردید next رو باید بزنید. در غیر این صورت تا اونجا که جواب دادید سیو‌ میشه و میره مرحله بعدی.‌

  Avatar

  ممنئن از زحمات
  نمره 115 در این ازمون معادل چه نمره ای در ایلتس اکادمیک هست؟

  Avatar

  سلام وقتتون بخیر آزمون ایلتس در حال حاضر درایران برگزار نمیشه؟

  Avatar

  سلام
  من دو ماه و نیم دیگه میخوام آزمون آیلتس بدم و اصلا احساس آمادگی ندارم، دوره های سایت رو هم تمامشون رو برای آیلتس ثبت نام کردم، میشه منو راهنمایی بفرمایید؟ یا سایتی یا کسی رو برای کلاس خصوصی معرفی کنید که بتونه به من کمک کنه؟

  Avatar

  اگر امتحان دولینگو رو دانشگاه مد نظرتون قبول می‌کنه که خوبه. چون ساده تر از آیلتس هست. برای آیلتس هم پکج های خانوم یلدا اعلایی هست رو همین سایت برای رایتینگ و اسپیکینگ. حتما استفاده کنید.

  Avatar

  ازمون ماکشو دادم،بهم رنج داد از 70-125
  چجوره این جریانش؟

  Avatar

  همون طور که داخل مقاله نوشته شده، تست آزمایشی بیشتر برای آشنا شدن شما با نوع تست ها هست. رنجی که بهتون میده یکم زیاده.

  Avatar

  ببخشید تعداد لغات در رايتينگ حداکثر چند تا ميتونه باشه؟حداقل ميدونم 50 تا است

  Avatar

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون، يا در پايان آزمون حتما باید نتيجه را برای دانشگاه ارسال کنيم؟آطا بعد از گرفتن نتيجه ميشه آن را ارسال کرد؟

  Avatar

  بعد از اتمام تست، دو تا سه روز بعد جوابش میاد که اپن لحظه میتونید برای دانشگاه ارسال کنید. ?

  Avatar

  سلام ،
  واااای چه خبر خوشحال کننده ای … واقعن شرایط آسان‌تر سر .
  آیا مثل آیلتس که کلاس آمادگی داشت ، برای Doulingo تو این شرایط کلاس‌های آنلاین هست ؟

  Avatar

  مقاله رو بخونید و پرکتیس تست رو بزنید متوجه میشوید که داشتن زبان عمومی خوب، کافی هست.

  Avatar

  ممنون از مطلبتون فقط لیست دانشگاههایی که این ازمون رو قبول دارن از کجا میشه پیدا کرد؟

  Avatar

  لطفا درباره امتحان pte هم مطلب بزارید.
  اگر که آموزشهای مجازی برای این امتحان رو هم راه اندازی کنید که عالی میشه

  Avatar

  عجیبه…رنج نمره دهیش به من از 95 تا 130 بود…عملا هیچ کمکی نمیکنه که بفهمیم چند چندیم 🙂

  Avatar

  بله چون توسط یه رباط ارز یابی میشه با یک سری معیارها و بلافاصله نتیجه داده میشه پس زمان زیادی برای خواندن جوابهای شما توسط یک انسان گذاشته نمیشه.
  اون تست بیشتر برای آشنایی شماست با آزمون.

  Avatar

  مرسی از شما و تیم کاریتون.
  آیلتس هم امتحان آنلاین داره برگزار می کنه. از اون هم بنویسین خوب می شه.

  سپاس

  Avatar

  خواهش میکنم عزیزم. آیلتس مدت هاست که داره به صورت کامپیوتر بیس هم برگزار میشه تو خیلی از کشور ها. اما به صورت آنلاین نیست که در منزل خودتون انجام بدید . حتما باید به سنتر امتحان مراجعه کنید . و امتحان آیلتس کامپیوتری هیچ فرقی با کتبی اون نداره عزیزم.
  در مورد آیلتس کامپیوتری قبلا سمیه جان مطلب نوشتند و تو همین مقاله لینکش هست:
  https://www.yenglishtube.com/computer-delivered-ielts/

  Avatar

  سلام مگه با دولینگو انگلیسی هم میشه یاد گرفت؟ پس چرا برای من نمیاد؟

  Avatar

  عزیزم این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دولینگو نیست. متن رو کامل بخونید توضیحات هست. سایت داره و امتحان هست نه آموزش زبان از طریق اپلیکیشن.

  Avatar

  عالی بود خیلییی ممنون ،این ازمون هم نمرات رو به دانشگاه ها میفرسته خودش؟

  Avatar

  سلام عزیزم. بعد از اعلام نتیجه لینک ارسال به دانشگاه به شما داده میشه. از خود نتیجه هم میتونید اسکرین شات بگیرید و بفرستید برای دانشگاه.

  Avatar

  با سلام. آیا این آزمون جایگزین PTE هم هست؟

  Avatar

  برای دانشگاه های استرالیا یا هر کشوری یعنی مهاجرت تحصیلی، باید ببینید اون دانشگاه دولینگو رو قبول می‌کنه یا نه. اما برای مهاجرت کاری و …خیر. فقط دانشگاهی هست عزیزم

  Avatar

  خیلی مفید بود، خیلی ممنون، فقط من از چندتا از دوستانی که تجربه شرکت در آزمون و داشتند متوجه شدم، جدیدا بخاطر کنسلی آزمون تافل و آیلتس، مدت زمان اومدن جواب، تا ۵ روز هم بوده.

  Avatar

  ممنون، بسیار مفید بود
  لطفا با توجه به تجربه‌تون می شه بگید اکثرا جواب آزمون اصلی به نمره حداقل و یا به نمره حداکثر آزمون آزمایشی نزدیک هست؟

  Avatar

  عزیزم همون‌طور که در داخل متن نوشتم نزدیک به ده تا پانزده نمره آزمون اصلی ممکنه بالاتر یا پایینتر باشه از تست آزمایشی. اون تست بیشتر برای آشنایی شماست. وگرنه سطح امتحان اصلی کنی سخت‌تر و تعداد سوالات بیشتر هست

  Avatar

  ممنون بابت مطلب خوبتون و اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادین ?

رعنا آذری زاد

سلام. من رعنا آذری زاد، اینجا هستم تا سهمی در زبان آموزی بهتر شما داشته باشم. کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه علم و صنعت ایران و دارنده مدرک بین‌المللی تیسل و همچنین دارای ده سال سابقه تدریس زبان عمومی و آکادمیک در دانشگاه و زبان کسب و کار در شرکت ها هستم. مولف کتاب کاربرد اصطلاحات در ترجمه (انتشارات ساکو) و چندین مقاله دیگه هستم. در صورت تمایل میتونید مقالات رو در لینک زیر مطالعه کنید.‌ https://scholar.google.com/citations?user=TtUU6OUAAAAJ&hl=en

مشاهده پروفایل رعنا آذری زاد

ورود

عضویت

اطلاعات خصوصی شما برای ارسال ایمیل و حفظ سوابق دانلود به منظور امکان دسترسی دوباره شما به خریدهایتان نزد ما محفوظ است. برای اطلاعات بیشتر این صفحه را بخوانید.سیاست حفظ حریم خصوصی.