چقدر طول می کشد در یادگیری زبان از مبتدی به آیلتس برسیم؟

۳۱ می ۲۰۲۰ ۱۱۹ دیدگاه

سلام. سمیه کریمی هستم بیشتر از ده سال هست که مدرس زبان انگلیسی و آیلتس هستم و توی این مقاله قرار هست تا با شما درباره منحنی یادگیری زبان و فاکتور موثر زمان و مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی در هر سطح  صحبت کنم.

یادگیری زبان جدید و مسلط شدن در اون نیازمند پیمودن یک مسیر نسبتا طولانیه. می تونم بگم که تقریبا تمام شاگردهای من این سوال ها رو به کرات از من پرسیدند:

چقدر طول می کشد تا آیلتس بگیرم؟

چقدر طول می کشد زبان انگلیسی ام از  سطح مبتدی به سطح پیشرفته برسد؟

شما یادگیری زبان انگلیسی رو از چند سالگی شروع کردید؟

یا کی می تونیم مثل شما انگلیسی رو مسلط و روان صحبت کنیم؟

چقدر طول می کشد برای شرکت در آزمون های بین المللی آماده بشم؟

و خیلی سوالات دیگه شبیه این سوالات.

و من همیشه گفتم که:

یادگیری زبان در طول زمان اتفاق می افته.


مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی-منحنی یادگیری زبان

فاکتور زمان، فاکتور بسیار موثری در پروسه یادگیری زبان هست.

می خوام با استفاده از منحنی زیر که بر اساس تحقیق بر روی گروهی زبان‌آموز که داشتند اسپانیایی یاد می گرفتند انجام شده، این موضوع رو براتون توضیح بدم.

در نظر داشته باشین که:

-منحنی زیر براساس extensive course طراحی شده نه intensive course.

-فاکتورهای زیادی هستن که در نتیجه کلی این منحنی موثرند.

-نتایج، درصدها و آمار تقریبی هستند.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

 

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به سطوح مختلف زبان

برای یک زبان آموز با شرکت در کلاس های عادی extensive course، حدود ۱۸ ماه طول می‌کشد زبان انگلیسیش از سطح مبتدی starter / beginner به سطح pre-intermediate برسه. تا سطح pre-intermediate شما حدود ۲۵ درصد مسیر تا رسیدن به سطح native speakers رو پیمودید. این فاز، فاز ماه عسل یا honey moon نام داره. به این فاز ، فاز ماه عسل میگن چون همه چیز برای یک زبان‌آموز جدید و نو هست، سطح انگیزه بسیار بالاست و یادگیری و پیشرفت با سرعت بالایی اتفاق می افته.

از بعد از سطح pre-intermediate و تا سطح intermediate سرعت پیشرفت زبان‌آموز رو به کندی می ره. این درست زمانی هست که اصطلاحات ساده جاشون و به جملات طولانی‌تر و پیچیده تر می دن و درک مطلب پیشرفت قابل توجه‌ای می کنه. بیشتر از دو سوم و یا ۶۶ درصد کل زمان سپری شده در یادگیری در این فاز اتفاق می افته.

و دقیقا این همون مرحله ای هست که ممکنه از پروسه یادگیری خسته بشید. قبلا سیاوش عزیز در این رابطه و راه حل های گذر از این مرحله در مقاله ای با عنوان اثر فلاتی خیلی کامل صحبت کردند.

زمانی که شما وارد سطح upper-intermediate می شین، پروسه یادگیری راحت‌تر و سریع تر می شه.

در حقیقت سخت ترین مرحله  یادگیری بین pre-intermediate و Upper-intermediate اتفاق می افته.

رسیدن به مرحله proficiency کار راحتی نخواهد بود و قبل از اون شما باید سطح advanced رو تموم کنید.

 

زبان آموزان چند ساعت صرف تمرین و یادگیری زبان می کنند؟

مبتدی ها بیشتر زمان رو صرف یادگیری زبان می‌کنن. این سطح زمانی هست که یک زبان آموز تشنه آموختنه. بعد از سطح مبتدی، سطح پیشرفته یا advanced دوره ای هست که زبان آموزان بیشترین زمان رو برای یادگیری سپری می‌کنند.

 

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

بعد از پایان یافتن فاز ماه عسل میزان زمان سپری شده برای یادگیری افت قابل توجهی می ‌کنه و اثر فلاتی رخ می ده. این زمان از حدود شش ساعت در هفته به سه ساعت در هفته کاهش پیدا می کنه. البته بعد از مدتی و ورود به سطوح بالاتر این کمبود جبران می شه. در سطوح بالاتر زبان‌آموزان زمان بیشتری رو به تقویت مهارت های لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ اختصاص می دن.

 

یادگیری کدام مهارت های زبان انگلیسی راحت تر هست؟

در نمودار زیر مهارت ‌های مختلف در سطوح مختلف بر اساس سختی رتبه بندی شدن و تعجبی نداره که هر چی زبان‌آموزان پیشرفت می‌کنند، همه چیز راحت تر می شه.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

 

برای یک زبان‌آموز مبتدی گرامر چالش برانگیزترین قسمت یادگیری زبان هست. اگر چه بعد از این سطح و به محض اینکه زبان‌آموز مفهوم و کانسپت گرامر ها رو متوجه بشه، به سرعت تبدیل به راحت‌ترین بخش می شه!

در سطح elementary و pre-intermediate مهارت اسپیکینگ سخت ترین بخش یادگیری زبان هست در حالی که لیسنیگ اون قدر ها هم سخت به نظر نمی رسه. این موضوع به این علته که در این سطح توانایی درک مطلب زبان آموز در مهارت های receptive skills مثل لیسنینگ و ریدینگ بیشتر از تولید زبان در بخش مهارت‌های productive skills مثل اسپیکینگ و رایتینگ هست.

در بیشتر سطوح بالاترین رتبه سختی متعلق به اسپیکینگ و راحتترین و پایین‌ترین رتبه به ریدینگ تعلق گرفته.

 

چهار مرحله و مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

 تجربه ها و یافته های مهم زبان آموزی می گن که یادگیری به چهار مرحله تقسیم می شه. در نظر داشته باشید که انگیزه بالا، روش دستیابی و انواع کورس حضوری و آنلاین اعم از intensive و extensive در نتیجه کلی می تونه تفاوت ایجاد کنه .

 

1-  استارتر به المنتری (Starter to elementary)

6 ماه طول می کشد زبانمون رو از سطح استارتر به المنتری برسونیم. در این سطح شما پر از اشتیاق برای یادگیری هستین. همه چیز نو و جدید هست و شما به سرعت تعداد زیادی کلمه و اصطلاح یاد می‌گیرین. گرامر ترسناک به نظر می‌رسه ولی فاز ماه عسل، اشتیاق برای یادگیری و سرعت بالای پیشرفت همه چیز رو آسون می‌کنه.

 

2-  المنتری به اینترمدیت (elementary to pre-intermediate)

6 ماه تا یک سال  طول می کشد زبانمون رو از سطح المنتری به اینترمدیت برسونیم. گذر از این مرحله مثل جدا کردن گندم از سبوس هست.  زمان بر و کند و نیازمند صبوری و تلاش مداوم. انگیزه شما افول پیدا می‌کنه و در نتیجه زمان کمتری صرف یادگیری می کنید.
مهارت اسپیکینگ سخت‌تر از قبل به نظر می‌رسه .

نکات قابل توجه برای زبان آموزان در این استیج:

انگیزه و صبوری کلید موفقیته.

به جای تقلا کردن و دست و پا زدن  عشق و علاقه رو به کارتون اضافه کنید.

فراموش نکنید که به زودی از این مرحله عبور می‌کنید و همه چیز راحت تر می‌شه.

 

3- پری اینترمدیت به اینترمدیت (pre-intermediate to intermediate)

بیشتر از یک سال طول می کشد زبان رو از سطح پری-اینترمدیت به اینترمدیت برسونیم. طولانی ترین مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی، همین مرحله هست. بهترین ها عاید کسانی می شه که کم نمی آرند. سخت و طولانی دو کلمه است که بهترین توصیف برای این مرحله هستن . خبر خوب این که اگر تو این مرحله کم نیارید به احتمال زیاد تا بالاترین سطوح ادامه می دید. در این مرحله توانایی درک مطلب پیشرفت قابل توجه ای می‌کنه و شما بیشتر از ۸۰ درصد مطالبی رو که می شنوید، متوجه می‌شید. در واقع لیسنینگ راحتترین و لذت بخشترین مهارت در این مرحله می شه.

نکات قابل توجه برای زبان آموزان در این سطح:

تا اونجایی که می‌تونین مکالمه و دیسکاشن داشته باشین.

مطالب دریافتیتون رو تا اونجایی که می تونین افزایش بدید.

 

4-حدود 2 سال و شاید کمتر، آپر/اینترمدیت به پیشرفته (upper/intermediate to proficiency )

2 سال یا بیشتر طول می کشد زبان مون رو از سطح آپر/اینترمدیت به سطح پیشرفته برسونیم.
اینجا جایی هست که fluency شما ساخته می شه و نیتیو لایک می شید.
همه چیز راحت تر می شه و شما قادر خواهید بود تا مکالمه ای راحت با یک نیتیو اسپیکر داشته باشید.

نکات مهم برای سطح آپر/اینترمدیت به پیشرفته:

سعی کنید بیشترین تماس و ارتباط رو با مطالب authentic داشته باشید.

زبان رو وارد زندگی و روزمرگیتون کنید و از یادگیری تون لذت ببرید.

و این هم یادتون باشه برای آزمون آیلتس حتما باید در این سطح باشید.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

فراموش نکنید.

تمرین کردن کارتون رو کامل می کنه.

اتفاق های خوب برای کسانی می افته که منتظر می مونند و براش تلاش می کنند.

حالا شما به من بگین کجای منحنی یادگیری هستید ؟

و مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی تون چند ماه و یا چندسال هست؟

خوب امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه و تونسته باشم یه پیش زمینه کلی و تقریبی درباره اهمیت فاکتور زمان در پروسه یادگیری زبان بهتون داده باشم.

نظرتون چیه؟

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  Avatar

  سلام خسته نباشید .من چند تاسوال داشتم که با اجازه میپرسم. 1 من 16 سالمه ، امکانش هست که تا 18 سالگی مدرک آیلتس رو درافت کنم. و تا حدودی با زبان انگلیسی آشنایی دارم یعنی مبتدی نیستم. 1 مدرک آیلتس من دیدم بعضی ها مینویسن مدرک آیلتس6.5 یا مدرک آیلتس( فلان عدد) مخواستم بدونم این عدد ها چی هستن . 3 و امتحان آیلتس چگونه و کجا برگزار میشه . خیلی ممنون

  Avatar

  سلام. من دوازده سالمه و دارم کتاب Inglis time
  1 زو میخوانم. چند ترم تا رسیدن به سطح B2 نیاز دارم؟
  به انگلیسی علاقه دارم اما به نظرم کمی سخته. الان به خاطر کرونا کلاس زبان آنلاین برگزار میشه و یکم مشکل دارم. تا آیتلس چقدر باید انگلیسی بخونم و کلاس برم؟ البته روزی نیم ساعت تمرین میکنم و قصد دارم چند نرم افزار آموزش انگلیسی نصب کنم. با همه اینجا چقدر تا رسیدن به آیتلس و سطح 2B باید صبر کنم؟ با تشکر از مطلب عالیییییییییییی عالیییییییییییی عالیییییییییییی تون.

  سلام
  وقت بخیر
  چقدر خوشحالم که براتون مفید بوده 😇😇
  متاسفانه من با کتابی که گفتین آشنایی ندارم اگر سطحتون رو بفرمایین بهتر میتونم راهنماییتون کنم 🌱

  Avatar

  سلام و وقت بخیر،
  من مدتی هست که مشغول یادگیری زبان هستم. در ابتدای امر کلاس زبان می رفتم. در موسسه کتابهای American English File رو آموزش میدادند که من تا کتاب سطح 2 رو در کلاس ترمی گذروندم. بعد از اون شروع کردم به شیوع خودآموز مطالعه کردن و کتاب سطح 3 و تا بخشی از کتاب سطح چهار رو خوندم. فکر میکنم سطح upper باشه. بعضی از سایت های یکسری ازمون برای تعیین سطح آیتلس ارائه می دهند که برای دو سایت امتحان دادم و بعد از پرسیدن چند سوال چهار گزینه ایی یکی حد intermediate و دیگری B1 رو تعیین کرد. من حداقل به نمره آیتلس 6.5 احتیاج دارم و بطور متوسط میتونم روزی 5 ساعت و بیشتر رو به یادگیری خودآموز زبان اختصاص بدم. لطفا اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید که برای رسیدن به این سطح از مهارت و با توجه به مواردی که گذشت، به چه مدت زمان نیازمند هستم؟

  سلام وقت بخیر
  عزیزم مهارت اسپیکینگ رو به صورت خود خوان نمیتونین تقویت کنین و تعیین سطح های وبسایت ها به صورت کتبی یا کامپیوتری هستن بنابراین به صورت کامل نمیشه روی اون ها حساب کرد . من تجربه خود خوان به این شکل رو نداشتم ولی در خوشبینانه ترین حالت فکر میکنم دو سال زمان احتیاج دارین .

  Avatar

  وقت بخیر
  ممنون از مطالب مفیدتون
  میخواستم بدونم وقتی کسی تاحالا کلاس نرفته و بخواد از پایین ترین پایه یعنی یادگیری کلمات و حروف شروع کنه به طور متوسط چقدر طول میکشه آیتلس رو بگیره ؟
  اگه فشرده کلاس بره چقدره؟
  هر دو چقدر زمان میبره؟
  ممنون از پاسخگوییتون 😊

  سلام وقت بخیر
  فشرده سه سال
  و دوره های عادی حدود چهار تا پنج سال
  خیلی بستگی به تعداد جلسات و طول مدت ترم داره

  Avatar

  سلام ،خیلی هم عالی بود .وقتی این آگاهی و دانش را بدست می‌آوری، که یادگیری نیازمند زمان است و این مشگلی نیست که من داشته باشم، موجب افزایش اعتماد به نفسم میشود با انگیزه و قدرت بیشتری وقت صرف یادگیری زبان میکنم چون دیگه به کند پیش رفتن فکر نمیکنم و یا این که من مشگلی در یادگیری دارم .
  از مطالب بسیار مفید و ارزشمندتان سپاسگزارم ‌و خوشحالم از اینکه با شما هستم
  موفق و سلامت باشید

  Avatar

  خوب راستش به صورت کلی می تونم بگم سخته یادگیری زبان. من سطح اینترمدیت هستم و با خودم فکر میکنم چقدر راه هست!!!!

  عاشق یادگیری باشید و از مسیر یادگیری و پیشرفت لذت ببرین 🙂

  Avatar

  سلام من الان ۲۱ سالمه و تازه کلاس زبان رفتن و شروع کردم الان من و گذاشتن سطح English time 6 چه سطحی میشم انگلیسی ام متوسط رو ب پایین حس میکنم‌من و کلاس خیلی پایینی قرار دادن میشه کمکم کنید و نظرتان و بگید

  سلام دوست عزیز. من با کتابی که گفتین اشنایی ندارم متاسفانه ولی نگران شروع از سطح پایین نباشین . روی هدفتون متمرکز باشین و صبور و از پیشرفتتون لذت ببرین 🙂

  Avatar

  چقدر عالی…به نظرم یکی از مهمترین فاکتور ها در یادگیری آگاهی داشتن هست…برای مثال زمانی که من میدونم رسیدن به لول اینترمدیت چه چالش هایی داره، با انگیزه و تلاش بیشتری ادامه میدم و نا امید نمیشم…خیلی عالی بود.

  Avatar

  عالی،بود ولی شاید برای افراد تحصیل کرده مدت زمان کمتری نیاز باشه
  شما این متن رو بیشتر برای بچه های دبیرستان نوشتید
  فکر کنم برای کسانیکه تحصیلات دانشگاهی دارند زمان کمتری لازم باشه

  سلام . خوشحالم که مفید بوده براتون 🙂
  خیر در واقع این روال و پروسه استاندارد یادگیری هست که البته ممکنه کمی برای افراد متفاوت باشه.

  Avatar

  سلام خانم کریمی عزیزم
  سوالی داشتم از این جهت که متاسفانه دچار سردرگمی شدم..
  من هم دوره مبتدی رو دارم میگذرونم و هم در کنارش از کتاب استفاده میکنم.
  سوالم انتخاب بین ۲کتاب (american english file1)
  و
  Vocabulary enlish in use elementry+
  (basic grammer in use
  بین این دو نوع کتاب دچار تردید هستم

  سلام دوست عزیز . من به شما اکفورد ورد اسکیلز بیسیک رو پیشنهاد میکنم 🙂

  Avatar

  سلام خسته نباشید من با اینکه 17 سالمه ولی زبان هیچی بلد نیستم اگه از الان شروع کنم تا چند سالگی میتونم کامل زبان رو یاد بگیرم من اگه اراده کنم خیلی سریع همه چیزو یاد میگیرم برای همین اگه بخوام از الان با اشتیاق و سخت زیان بخونم سریع یاد میگیرم تا چند وقت دیگه میتونم آیلتس بگیرم ؟

  سلام دوست عزیز
  به خیلی چیزها بشتگی داره ولی متوسط حدود سه سال

  Avatar

  من خیلی استرس ایلتس خوندن دارم،همش به تهش فکر میکنم ،موقع خوندن کتابای کمبریج هول میشم و فک میکنم باید همه چیزو ۱۰۰ درصد بلد لاشم

  روی مسیر یاگیری و هدفتون تمرکز کنید و برای خودتون یک تایم معقولانه برای رسیدن به هدف در نظر بگیرین

  Avatar

  عااالی بوددد
  دنبال همچین چیزی بودم که یه زمان بندی بهم بده برا خوندن زبان چون برا کنکور ارشد واقعاا لازمش دارم
  مرررسییی ازتون🍁🌼

  Avatar

  سلام
  من ایلتس ۶،۵ دارم ، الان نمیخوام باز امتحان بدم ولی نمیدونم چجوری میتونم زبانم رو قویتر کنم . الان من کدوم سطح میشم؟
  ریدینگ ۷
  لیسنینگ ۶،۵
  اسپیکینگ ۶
  رایتینگ ۵،۵

  سلام – سطح شما اپر هست . تعیین سطح بدید ادونس و تموم کنید و کلاسهای فری دیسکاشن هم گزینه خوبی هستن.

  Avatar

  سلام من به تازگی تعیین سطح کردم دایره لغاتم سطح A2 و سطح کلی من A1 high هستش من یه کنفرانس کاری برام پیش اومده که باید برای مدتی مهاجرت کنم و باتوجه به سطح زبانم میخوام تو این مدت زمان یه ماهه تا دوماهم کلاس فوق فشرده این نویسی کنم در این مدت تا چه سطحی میرسم و میتوانم مکالمه راحت داشته باشم؟

  Avatar

  عالی بود مرسی 💕 من تو مرحله پری اینترمدیت به اپر اینترمدیتم و خیلس نا امید بودم . الان فهمیدم که جسم طبیعی بوده. ممنون از شماا

  Avatar

  با سلام و عرض ادب
  خیلی جالب بود تکلیفم با خودم روشن شد زودتر از یکسال انتظار ارتقای به سطح بعد رو نداشته باشم خدا خیرتون بده لپ کلام نگفتید

  Avatar

  مطلبتون عالی بود. دوره های لغت یلدا جون رو که داریم میگذرونیم الان جز اینترمیدیت محسوب میشن یا اپر اینترمیدیت؟

  Avatar

  سلام، کلا دوره ی استارتر تا پیشرفته ۲ سال طول میکشه؟

  سلام
  بله. ولي بستگی به نوع دوره و تعداد جلسات در هفته که هر موسسه به شما ارایه میده ، هم داره.

  سلام
  من الان در مرحله upper intermediate به advance هستم. به نظرتون الان زمان مناسبی برای سوییچ کردن روی دوره های آیلتس هست؟
  تقریبا به صورت عمومی دوره های آیلتس چقدر زمان می برند؟

  سلام
  بسنگی به ماژول و بند مرود نیازتون داره.
  برای بند 7 ماژول اکادمیک اتمام ادونس ترجیح داره.

  Avatar

  سلام چند سال طول میکشه تا فور کرنزر رو بگیرم الان من فمیلی وانم

  Avatar

  سلام خسته نباشید
  بعد از تموم کردن سطح مبتدی به سطح Pre-intermadiate میرسیم
  بعدش چی ؟؟
  پکیج اموزشی سطح های بالاتر تا آیلتس Ielts موجود نمیکنید؟؟

  Avatar

  سلام خسته نباشید
  بعد از تموم کردن سطح مبتدی به سطح
  Pre-intermadiate میرسیم
  بعدش چی ؟؟پکیج اموزشی سطح های بالاتر تا آیلتس Ielts موجود نمیکنید؟؟

  Avatar

  سلام
  ممنون خیلی مطلب خوبی بود.
  یه سوالی داشتم، این پکیج خودآموز مبتدی اگر تموم کنیم بعدش به چه حدی میرسیم؟ امکان اینکه بعدش در کلاسهای ielts شرکت کنیم و برای آزمون آماده بشیم هست؟
  ممنون

  سلام
  عزیزم از مبتدی تا ایلتس فاصله زیادی هست
  برای بسته های خودآموز بهتره برای پشتیبان پیام بزارین تا بهتر راهنماییتون کنن🌻

  Avatar

  سلام
  مطلب بسیار مفیدی بود و مسیر رو کاملا برای من روشن کرد. من سطح intermediate هستم.

  سلام وقت بخیر، مطالب خیلی مفید و کامل بود. من بعد از اتمام دوره های مبتدی به چه سطحی میرسم؟ و بعد از تموم کردن دوره های مبتدی باید چه دوره های این سایت رو بگذرونم؟

  سلام
  ممنون 🌻
  در رابطه با بسته های خودآموز برای پشتیبانی پیام بزارین تا راهنماییتون کنن

  Avatar

  سلام وقتتون بخیر سمیه جان.من خیلی سال پیش زبان میخوندم و تا interchange3 هم ادامه دادم اما رهاش کردم.الان دوس دارم با یلدا جان شروع کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم یا کلا چیکار کنم؟؟ کلا هرچی بیشتر سرچ میکنم و مطلب میخونم بیشتر گیج میشم که چیکار باید بکنم.بنظر شما از beginner شروع کنم؟ یا تعیین سطح کنم؟میشه منو راهنمایی کنید؟

  Avatar

  مرسی خیلی خوب بود. جهت داد به من . من سه سال هست که زبان رو متوقف کردم نسبتا وگرنه تاحالا عالی شده بودم . به امید نتیجه ی عالی؛) مرسی

  Avatar

  خانم کریمی عزیز سلام
  سوالی که دارم اینه که من زبانم در حد متوسط هست ولی دوره مبتدی رو به تازگی شروع کردم و هدفم شنیدن و صحبت کردن در حد خوب هست چون خارج از ایران هستم و واقعا به این مهارتها نیازمندم… سوالم اینه که به نظر شما الان غیر از کلاس مبتدی چه منابعی رو مطالعه کنم و کلا چه کار دیگه ای در کنار کلاسم انجام بدم واقعا سردرگمم. ممنون

  سلام . شما بهترین شرایط و برای یادگیری دارین و اون در معرض زبان قرار گرفتن در زندگی روزمره است. به نظرم من just keep going and be patient! من شاگردهای ریادی به صورت انلاین در کشورهای مختلف دارم و بر اساس تجربه بهتون میگم که یک هیچ از کسی که در ایران میخواد زبان یادبگیره جلوتر هستین . یوتوب بدون وی پی ان بهترین کمکتون هست . ازش استفاده کنید کلاس و ادامه بدید و به خودتون کمی زمان بدید.
  موفق باشین

  Avatar

  سلام خانم کریمی خدا قوت
  بنده اگر 10 دوره کامل مبتدی سایت بگذرونم آیا به upper/intermediate to proficiency میرسم؟
  یا تازه از سطح مبتدی خارج شدم به Starter to elementary رسیدم؟

  سلام
  ممنون
  بعد از پایان دوره مبتدی شما به سطح PI مدرسین
  Pre-intermadiate

  Avatar

  سلام من آزمون ماك آيلتس اول ديماه دادم و نمره ام ٥ بوده، فقط تا آخر شهريور ماه وقت دارم آزمون اصلي آيلتس بدم و حداقل نمره ٦ ميخوام، هر روز مطالعه دارم و خيلي تلاشم از قبل بيشتر شده و كلاس هم ميرم و با معلمم كاملاً در ارتباط هستم ولي دقيقاً تو همون مرحله اي هستم كه شما نوشتين بسيار احساس اُفت ميكنم و يجورايي اعتماد به نفسم رو گاهاً از دست ميدم ولي باز هم دارم همه ي سعيم رو ميكنم تا رها نكنم و ادامه بدم، ميشه منو راهنمايي كنين كه چه چيزايي ميتونه بهم كمك كنه تا حتماً بتونم اين نمره رو تا آخر شهريور بگيرم؟

  سلام
  حفظ آرامش
  برنامه ای منظم
  یادگیری نکات و روش دستیابی
  تقویت زبان عمومی
  موفق باشین ??

  Avatar

  خیلی عاالی بود. من بالااخره متوجه شدم چه سطحی هستم و چرا سرعتم کمتر شده. elementary هستم و باید عشق و علاقه رو به مطالعه م اضافه کنم تا انگیزه م بیشتر بشه.

  Avatar

  سلام بسیار عالی. من معلم زبان هستم و همچنان زبان آموز و همه این سوال رو از من می پرسند و جواب من هم همینه ولی نه به این زیبایی و تاثیر گزاری که شما توضیح دادید. سپاسگزارم موفق باشید

  Avatar

  سلام من تازه برای ایلتس شروع کردم به خوندن و کتابهای ووکب و گرامر و مایندست رو دارم اما به دلیل یک سری هزینه ها فعلا نمیتونم برم کلاس و باید خودکاربخونم خودم تا دوماه دیگه و بعد کلاس ثبت نام میکنم..میخوام بدونم کتابهارو چجوری بخونم و چقدر وقت بذارم و ووکب رو چجوری توی دفترم بنویسم و یادبگیرم!؟

  Avatar

  سپااااس فراوان من واقعا لذت بردم از خوندن اين موضوعات
  من تو مرحله سه استپ زدم و ول كردم حدود يك ساله
  اما حتما تو اولين فرصت دوباره شروع خواهم كرد با خوندن اين مطالب انگيزه گرفتم?

  Avatar

  من تو ازمون ماک ۵.۵ الی ۶ می گیرم تو اسپیکینگ و رایتینگ . بخاطر کرونا کلاس انلاین می رم . نمی دونم روزی جقدر باید درس بخونم ، تو خونه نمی تونم تمرکز کنم و متاسفانه جرات نمی کنم کتابخونه هم برم

  شما باید روی تکنینک های ، نکته ها و روش دستیابی به جواب انواع سوالات لیسنینگ و ریدینگ کار کنید و در کنارش روی رایتینگ و اسپیکینگ . تو این مرحله بهتر معلم داشته باشین تا راهنماییتون کنه . بعضی مواقع صرفا سلف استادی کردن جواب نمیده

  Avatar

  من سطحم چیزی بین اینترمدیت و آمر اینترمدیت هست و میخوام دوباره بخونم اما نمیدونم چطوری ممکنه لطفا راهنمائیم کنید؟

  سلام
  عزیزم تعیین سطح و ثبت نام در کلاس ساده ترین و مطمئن ترین راه حله ??

  Avatar

  درود بر شما..بسیار عالی بود و امیدوار کننده بود برای من که یک ساله زبان رو به صورت self study شروع کردم و مدت زیادیه که بین سطح pre_intermediate و intermediate بودم و از خودم نا امید شده بودم، ولی الان امیدوارتر شدم..ممنونم از شما

  Avatar

  سپاس از مطلب بسیار مفیدتون . .سوالی دارم برای رسیدن به سطح upper intermediate حتما باید در کلاس شرکت کرد یا از طریق خود آموز میتوان به سطوح بالا رسید ؟ ممنون از پاسختان

  سلام
  حتما در کلاس شرکت کنید که پروداکشن داشته باشین . در سلف استادی مهارت اسپیکینگ تقویت نمیشه و در سطح اپر از شما توقع میره که بتونین روان صحبت کنید
  موفق باشین ?

  خیلی عالی بود سمیه جان . لذت بردم و دلم قرص شد که همه چی اوکی هست و دارم میرم جلو

  Avatar

  سلام
  خیلی ممنون از مقاله عالی و مفیدتون
  سوالی داشتم از خدمتتون و این که advance با profeciency تفاوت داره یا همونه؟
  و اینکه توی یه کشور غیر native چطوری میشه native like شد؟
  پیشاپیش سپاسگزارم

  سلام
  خواهش میکنم ?
  در واقع پرافشنسی سطح بعد از ادونسد هست
  English Basic User (A1, A2)
  A1 (Beginner)
  A2 (Elementary English)
  English Independent User (B1, B2)
  B1 (Intermediate English)
  B2 (Upper-Intermediate English)
  Proficient English User (C1, C2)
  C1 (Advanced English)
  C2 (Proficiency English)
  درمورد سوال دومتون
  واقعا سخته
  حتما باید هر روز با مطالب اسنتیک و افراد نیتیواسپیکر در تماس باشین ولی در کشور انگلیسی زبان و با قرار گرفتن در موقعیت خیلی راحتتر به این سطح میرسین
  به همین علت هست که اینجا حتی مدرس نیتیو کلایک هم به ندرت دیده میشه

  Avatar

  عالی بود خیلی ممنون که این سوال ها رو جواب دادید بسیار کاربردی

  Avatar

  من اينتر به آپر هستم كه به كرونا و تعطيلي ها هم برخوردم و حسابي تلاشم كم شده و لنگ لنگان خودمو مي كشونم
  ولي با خوندن مقاله تون انگيزه گرفتم كه خودآموز و قوي تر برم جلو
  مرسي كه هستين❤️

  Avatar

  عرض ادب
  اصلا چیزی جز اینکه بگم شما فوق العاده هستین چیز دیگری به ذهنم نمیرسه
  دقیقا تمام مراحلی و که شرح دادین و طی کردم والان تو سخترین مرحله یعنی اینترمدیت هستم
  امیدوارم که دوام بیارم
  بازم ممنون از همتون عاللللللللللللللللللللی هستین????

  Avatar

  سمیه جون یعنی نزدیک به چهار سال باید زبان بخونه کسی که می خواد مهاجرت کنه؟ این فرصت معمولا برا همه افراد فقط نزدیک به یک سال و نیم هستش سمیه جون. راه حلی وجود نداره؟

  عزیزم این دقیقا یک پروسه استانداره
  یادگیری زبان فقط در طول زمان و تکرار و تمرین اتفاق میوفته
  البته که بستگی به سطح توقع و انتظار ما از سطح زبانمون هم داره

  Avatar

  پس چه طوریه که خیلیا رو میبینیم از سطح پایه شروع کردن و ۱ سال کار کردن و تونستن مدرک آیلتس بگیرن؟

  شاید هر روز و با تایم طولانی و به صورت خیلی فشرده کلاس داشتن که باز هم به نظر من منطقی به نظر نمیرسه .
  البته که ایلتس پنج جنرال رو در سطح اینترمدیت میشه گرفت
  بستگی به بنداسکور و ماژول هم داره

  Avatar

  ممنونم. این سوال رو خیلی از افراد سر سری جواب دادن ولی قطعا تو بهترین و کامل ترین جواب رو دادی.

ورود

عضویت

اطلاعات خصوصی شما برای ارسال ایمیل و حفظ سوابق دانلود به منظور امکان دسترسی دوباره شما به خریدهایتان نزد ما محفوظ است. برای اطلاعات بیشتر این صفحه را بخوانید.سیاست حفظ حریم خصوصی.